Kompanija Sony je po prvi put u proteklih osam godina nadmašila Nintendo kad je reč o tržišnom udelu, pokazali su podaci o broju prodatih igračkih konzola. Sony je prodao 18.7 miliona sistema u toku protekle finansijske godine koja se završila u maju, dok je za isti period Nintendo prodao ukupno 16.3 miliona igračkih konzola. Najbolje prodajne rezultate zabeležila je Sony PlayStation 4 igračka konzola koja je dobila i titulu najprodavanije konzole sledeće generacije, dok je potražnja za Nintendo Wii U sa kontrolerom sa ekranom osetljivim na dodir zabeležila zaostatak za originalnom Wii igračkom konzolom.