logo
Redakcija

Sony povećava proizvodnju baterija

06.08.2008. @ 06:00   #Novost

Kompanija Sony je početkom nedelje objavila da će investirati više od $372 miliona u cilju povećanja proizvodnje litijum-jonskih baterija zbog sve veće upotrebe ovih baterija u mobilnim telefonima, kamerama i drugim proizvodima. Sony ima za cilj da poveća kapacitet mesečne proizvodnje na 74 miliona jedinica do 2010 godine sa trenutnog nivoa od 41 miliona. Pored Sony-ja veliki broj drugih proizvođača takođe povećava proizvodnju istog tipa punjivih baterija dok proizvođači automobila vide ove baterije kao potencijalni način za povećanje efikasnosti električnih i hibridnih vozila.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan