Kompanija Sony je povukla matičnu Facebook aplikaciju iz PlayStation prodavnice i to nekoliko dana nakon što je ova aplikacija postala dostupna za preuzimanje za najnoviju igračku konzolu ove kompanije. Sony se na ovakav potez odlučio nakon što je primećen veliki broj problema koji korisnicima nisu omogućavali logovanje na njihove Facebook naloge primoravajući ih da zatvore aplikaciju nakon prijavljivanja greške. Sony tvrdi da je problem isključivo kod Facebook-a te da je sa konzolom sve u redu, ali obe kompanije su zvanično objavile da rade na uklanjanju problema.