Izvršni direktor kompanije Sony, Howard Stringer, naglasio je da Apple nije jedina kompanija koja razmišlja o unapređivanju televizije. Prema njegovim rečima, kompanija Sony trenutno radi na istraživanju i razvoju nove vrste TV aparata. Stringer navodi da postoji veliki potencijal u okviru ovog poslovanja, naglašavajući činjenicu da prodaja TV aparata koji se trenutno ne donosi zaradu, naprotiv, zbog toga što Sony beleži samo gubitak sa svakim prodatim TV aparatom. Ovi gubici su i glavni razlog zbog kojeg su akcionari ove kompanije zatražili prekid proizvodnje TV aparata.