logo
Redakcija

Sony razvija ekološku bateriju

28.08.2007. @ 07:00   #Novost

Kompanija Sony je krajem protekle nedelje izdala zvanično saopštenje u kojem se navodi da je uspešno kreirana baterija koja ne ugrožava životnu sredinu, koja je obložena plastikom na bazi biljaka i koja radi na šećer. Šećer se sipa u bateriju i on se tada razlaže na enzime da bi se stvorio elektricitet. Proizvodi oko 50 milivati i ima dovoljno snage da napaja muzički plejer ili zvučnike. Sony se nada da će, ukoliko sve bude po prethodno utvrđenom planu, u dogledno vreme započeti i komercijalna upotreba ovih baterija iako nije dat nijedan precizni datum.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan