Sony Music mogao bi biti objekat tužbe svojih izvođača. Muzičke grupe Alman Brothers i Cheap Trick izjavile su da kompanija svojim izvođačima ne isplaćuje honorare koji su precizirani ugovorima. Nesporazum je izbio zbog toga što su obe grupe imale potpisane ugovore pre nego što je muzika počela da se prodaje na internetu i Sony im je isplatio manje od polovine. Umesto toga Sony je ovo tretirao kao tradicionalnu prodaju ploča koja na skali plaćanja ima nižu cenu. Ukoliko bi ova tužba prošla Sony bi bio u velikim problemima jer bi na taj način svoj novac moglo da traži oko 2500 bendova koji su svoje ugovore potpisali između 1962. i 2002. godine.