logo
Redakcija

Sony upozorava na rastuće PS3 gubitke

04.08.2006. @ 09:00   #Novost

Nakon uspeha koji je postigla PS2 i njene dominacije na tržištu PS 3 se činio kao logičan korak. Ipak nije sve išlo glatko kako se Sony nadalo. Nova konzola je prvobitno bila najavljena za leto 2006-te, ali proizvodne teškoće i problemi sa Blu ray drive-om su odložili lansiranje za 1-i novembar. Suočavajući se sa razočaravajućih $231 miliona gubitaka Sony-jevog igračkog odeljenja, stariji potpredsednik kompanije Takao Yuhara je upozorio investitore da se ovo odeljenje može suočiti sa još većim gubicima kako se lansiranje približava usled troškova nekih komponenti. Tu se najverovatnije misli na sam Cell procesor i Nvidia-inu grafičku obradnu jedinicu.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan