Najnovija vest koja se odnosi na poslovanje kompanije Sony glasi da je kompanija odlučila da zatvori proizvodno postrojenje u kojem je proizvodila RSX procesore za PlayStation 3 konzolu. Ovo je znak nepobitnog raskida sa starom konzolom koja se očigledno neće proizvoditi više kada se potroše sve zalihe procesora. U ovoj fabrici je ukupno radilo 220 radnika kompanije koji će biti raspoređeni na nova radna mesta u drugim fabrikama koje prave senzore slike ili u druge fabrike u proizvodnim postrojenjima Sony Semiconductor Corporation.