Blizzard je odlučio da na neodređeno odloži proizvodnju StarCraft: Ghost-a, akciono orijentisane igre za konzole, koristeći vreme za osmišljavanje iskorišćenja snažnih mogućnosti novih i dolazećih konzolnih sistema. Budući planovi za Ghost, izbor platforme i datum izlaska, biće kasnije objavljeni. Sudeći po ovome, Blizzard je još uvek spreman da uradi nešto sa StarCraft-om za konzole, ali to za sada neće biti Ghost. Uprkos problemima i kašnjenjima, razvoj Ghost-a se nastavio i čak je promovisan na Blizzard-ovoj konvenciji BlizzCom prošlog oktobra u obliku koji je mogao da se isproba.