logo
Redakcija

Starcraft za Wii U bi mogao da radi

23.06.2012. @ 14:00   #Novost

Vodeći dizajneri Starcraft II projekta tvrde da Wii U GamePad ekran osetljiv na dodir pruža mogućnost da donese RTS za igračke konzole ali naglašavaju da za tako nešto još uvek ne postoji odgovarajući interfejs. Strateške igre u realnom vremenu kao što je Starcraft zahtevaju od igrača da istovremeno upravljaju velikim brojem jedinica te je to jedan od razloga zbog kojeg je ovaj žanr do sada bio vezan isključivo za računare koji obezbeđuju kontrole korišćenjem tastature i miša. Postavlja se pitanje da li bi Blizzard RTS mogao da pronađe plodno tle kada je reč o Wii U igračkoj konzoli?

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan