logo
Redakcija

Steve Ballmer ide u penziju sledeće godine

26.08.2013. @ 13:00   #Novost

Microsoft je najavio da će izvršni direktor ove kompanije Steve Ballmer biti penzionisan u narednih 12 meseci. Ballmer je u Microsoftu od 1980. godine i bio je izvršni direktor kompanije od 2000. godine. Specijalni komitet koji uključuje i predsednika kompanije Bill Gates-a je formiran da pronađe njegovu zamenu. U poslednjih nekoliko godina Ballmer je bio polarizujuća figura u Microsoftu pri čemu su mnogi verovali da je on odgovoran za stagnaciju kompanije. Odlazak Ballmera će omogućiti Microsoftu priliku da promeni način na koji njegova korporativna struktura funkcioniše. Bilo kako bilo, bez Ballmera MS više neće biti isti.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan