U toku 2005. godine, izjava Steve-a Jobs-a da bi Apple računari mogli da pređu sa PowerPC na Intel, iznenadila je mnoge. OS X je „živeo tajni, dvostruki život“ sa Intel-om u proteklih pet godina, tvrdio je Jobs, a najnoviji izveštaji koji stižu iz Japana ukazuju na to da je time obuhvaćen još jedan šokantniji partner – kompanija Sony. Nobuyuki Hayashi, japanski freelance pisac koji u protekle dve decenije prati rad kompanije Apple, tvrdi da je 2001. godine održan sastanak između nekadašnjeg predsednika Sony-ja, Kunitake Ando-a i Steve Jobs-a na Havajima, a predmet razgovora bila je mogućnost predstavljanja Sony Vaio modela na Apple OS X.