Izvršni direktor kompanije Apple će se najverovatnije vratiti sa bolovanja sledeće nedelje da bi mogao da predstavi novu verziju iPhone uređaja na razvojnoj konferenciji u San Francisco-u. Jobs je uzeo bolovanje u januaru kada je saopšteno da su njegovi zdravstveni problemi znatno kompleksniji nego što se ranije mislilo. Zvanično saopštenje Apple-a je bilo da će se Jobs vratiti na posao u toku juna. Špekulacije govore da bi to moglo da bude upravo u vidu uvodne reči na Worldwide Developers konferenciji. Uvodni govor predstavnika Apple-a bi trebalo da se održi početkom nedelje mada je zakazano da bi je trebao održati šef marketinga Apple-a Philip Schiller.