Švajcarski proizvođač satova Swatch je objavio da planira da predstavi pametni sat u naredna tri meseca pri čemu ova kompanija navodi da pametni sat neće morati da se puni. Izvršni direktor kompanije Nick Hayek je najavio ovaj proizvod i on je rekao da će sat omogućiti korisnicima da vrše plaćanja što najverovatnije znači da će imati u sebi NFC čip. On je takođe rekao da će sat raditi sa Android i Windows uređajima ali nije pomenuo iOS. Swatch pametni sat će se najverovatnije pojaviti u vremenskom okviru u kojem možemo da očekujemo i Apple Watch, pametni sat ove kompanije.