logo
Redakcija

Sud zadao udarac Blackberry-ju

26.01.2006. @ 00:00   #Novost

Proizvođač uređaja Blackberry, Research In Motion (RIM), je doživeo poraz na sudu u okviru svoje dugotrajne borbe za patent koji može dovesti do zabrane poslovanja firme u SAD. Vrhovni sud SAD je odbio da sasluša žalbu ove kanadske grupe protiv presude o narušavanju patenta. U presudi je ustanovljeno da je RIM narušio patente u vlasništvu kompanije NTP, male tehnološke firme iz Virdžinije. RIM se sada suočava sa mogućnošću izdavanja sudskog naloga koji može da zabrani upotrebu ručnih wireless uređaja koje proizvodi ova kompanija u SAD. Slučaj je pokrenut još 2002. godine, kada je kompanija koja drži patent uspešno tužila RIM nižem sudu i 2003. godine izdejstvovala sudski nalog kojim se zabranjuje prodaja Blackberry-ja u SAD i odgovarajući servis podrške.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan