Proizvođač uređaja Blackberry, Research In Motion (RIM), je doživeo poraz na sudu u okviru svoje dugotrajne borbe za patent koji može dovesti do zabrane poslovanja firme u SAD. Vrhovni sud SAD je odbio da sasluša žalbu ove kanadske grupe protiv presude o narušavanju patenta. U presudi je ustanovljeno da je RIM narušio patente u vlasništvu kompanije NTP, male tehnološke firme iz Virdžinije. RIM se sada suočava sa mogućnošću izdavanja sudskog naloga koji može da zabrani upotrebu ručnih wireless uređaja koje proizvodi ova kompanija u SAD. Slučaj je pokrenut još 2002. godine, kada je kompanija koja drži patent uspešno tužila RIM nižem sudu i 2003. godine izdejstvovala sudski nalog kojim se zabranjuje prodaja Blackberry-ja u SAD i odgovarajući servis podrške.