Čak i nakon poravnanja sa iTunes u vezi sa download-ovanjem vrednim 99 centi, još uvek se vode borbe za opravdanje cene digitalne muzike. Warner Music Group objavila je podatak o saradnji sa Securities and Exchange Commision da su tužena strana u 14 parnica koje se vode u vezi sa cenom digitalne muzike. Pet od ovog broja tužbi podneto je sudu u Njujorku, osam tužbi u Kaliforniji i samo jedna je podneta sudu u Vašingtonu. Iz kompanije Warner najavljeno je da se očekuje da sve tužbe budu kombinovane u jednu kao i to da kompanija sprema snažnu odbranu ali i to da je nemoguće predvideti ishod.