U istraživanju koje je objavljeno 8-og maja, navedeno je da je poslednji pokušaj kompanije Microsoft da bolje obezbedi svoj operativni sistem pravi promašaj. Na osnovu povratnih informacija prikupljenih od stručnjaka za razvoj softvera koji su već testirali predpremijernu verziju Vista-e, objavljeno je da ovakva nametljiva politika može načiniti sličnim administratore i korisnike. Istraživači hvale napore kompanije Microsoft za redukovanje nekih account privilegija u cilju smanjenja širenja malware-a, popunjavanjem rupa u svojim Internet Explorer pretraživačima, unapređenjem kontrole mrežnog pristupa i integrisanjem anti-spyware i anti-phishing aplikacijama.