Kompanija Sun će uskoro započeti sa inkorporisanjem mogućnosti mobilne sinhronizacije u svoje komunikacione i aplikacione platforme, nakon što je potpisan licencni sporazum sa firmom Synchronica. Ova firma se bavi proizvodnjom mobilnih gateway sistema, ključnih komponenti koje će biti dodate u Sun-ov Java System Communications Suite i Java System Application Platform Suite. Sun tvrdi da se njihov komunikacioni paket koristi u 240 miliona mailbox-ova. Sun će mobilnu sinhronizaciju dodati svom paketu korišćenjem SyncML sinhronizacionog engine-a, open standarda koji se koristi u velikom broju mobilnih telefona, uključujući i Nokia-u i BlackBerry.