logo
Redakcija

Sun počinje da radi na Niagara 3 čipu

26.10.2006. @ 16:00   #Novost

Prema rečima izvršnog potpredsednika serverskog odeljenja kompanije Sun John Fowler-a, kompanija radi na razvoju čipa koji će sadržati više obradnih jezgara. Novi član Sparc familije će biti napravljen korišćenjem 45nm proizvodnih procesa. Sun je počeo da prodaje servere koji su koristiti prvu generaciju Niagara čipova zvanično nazvanih UltraSparc T1 a planira da počne prodaju prvih Niagara 2 sistema u drugoj polovini 2007-me godine. Niagara je napravljena u 90nm tehnologiji dok će Niagra 2 biti izrađena u 65nm tehnološkim procesima. Niagra 3 će nastaviti trend. Sa njim Sun će pokušati da u jedan čip ubaci više jezgara.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan