Proizvođači igrica su se sakupili u momentu duboke neizvesnosti i brige zbog prelaska industrije na sledeću generaciju high-end sistema igara. Prodaja novih igara za konzole koje se samo priključe u TV jako je usporena. Elelctronic Arts, svetski proizvođač igara br. 1 upozorio je da bi prodaja svih igara u toku ove godine mogla pasti za 5% u odnosu na 2005-u. Glavni krivac za to su teškoće industrije da napravi prelaz sa trenutno dominantne grupe kućnih igračkih mašina poput PlayStation2, Xbox-a i GameCub-a ka novim moćnijim generacijama. Xbox je predstavljen u novembru, a PS3 i Nintendo-va konzola Wii se očekuje ove jeseni.