Period oko kraja godine je period kada su svi obično veoma srećni, zbog prazničnog raspoloženja i nekoliko slobodnih dana koje će provesti sa porodicom i prijateljima, ako je verovati tweet-ovima. Međutim, na osnovu tweet-ova koji su analizirani na kompletnom godišnjem nivou ove godine, ispostavlja se da svake godine svet postaje sve manje srećan. Naime, ispitivanjem upotrebe reči koje tipično opisuju srećno i dobro raspoloženje, utvrđeno je da je u 2011. godini upotreba ovih reči u tweet.ovima bila značajno manja. Ovaj trend potvrđuje silaznu putanju sreće, pa je tako 2010 bila srećnija nego 2011, a 2009 srećnija nego 2010. godina.