Kompanija Symantec je početkom ove nedelje izdala zakrpu za slabu tačku u svom Enterprise Security Manager alatu koja potencijalnom napadaču može omogućiti da preuzme daljinsku kontrolu nad računarom. Iz ove kompanije upozoravaju korisnike da što je pre moguće update-uju svoj softver budući da se radi o visoko rizičnom bug-u. Sve verzije ESM su ugrožene ovom slabom tačkom izuzev verzije 6.5.3 koja podrazumeva ovu zakrpu. ESM alat je dizajniran da otkrije i prijavi slabe tačke i neispravnosti vezane sa sigurnost, kao što su neodgovarajuće lozinke i zakrpe koje nedostaju. Slaba tačka je u činjenici da alat ne vrši autentifikaciju onog ko podnosi zahtev za upgrade.