Nova konzola kompanije Nintendo, Wii će po specifikacijama biti lagano overclock-ovana GameCube, sa boljim grafičkim procesorom i dupliranom količinom programskog RAM-a. "Broadway" procesor radi na radnom taktu od 729MHz, a magistrala od procesora do 64MB GDDR3 memorije radi na 243MHz, što znači da će odnos biti 3:1. Gtafički čip „Hollywood“ će takođe raditi na 243MHZ i imaće 3MB cache-a i dupliranu brzinu magistrale ka svojoj sopstvenoj memoriji na 486MHz. Ya grafiku će biti odvojeno samo 24MB glavne GDDR3 memorije. Wii će takođe imati i interni flash ROM kapaciteta 512MB na koji će se skladištiti sačuvane igre i download, a konzola neće imati hard drive.