logo
frio

Thermaltake Frio CL-P0564 LGA775/1366/1156/AM2/AM2+/AM3

10.06.2011. @ 11:42   #Komentar #Hladnjak #Thermaltake

odlican hladnjak,bolji od gorenja zamrzivaca verujte mi,patio sam se sa noctuom ,a sad ladan ko led procesor,bolji nego neko vodeno hladjenje,slobdno me pitajte sta god vas zanima +:gorenje zamrzivac -:zavidi mu i gorenje

26 komentara

Leopold
11.06.2011. @ 17:28 #e538300b

Ja sam se dvoumio izmedju ovog kulera i Noctua NH-C12P SE14. Izabrao sam ovaj drugi jer je jeftiniji nesto vise od 20tak e. Moram reci da sam zadovoljan sa Noctuom, jer mi Intel Core i7-965 Extreme Edition na 3,20 Ghz drzi na 40-43 C. Dok clockovan ne prlelazi 50C +:hladno je

Dradin
11.06.2011. @ 18:20 #f0c5d7e1

Ako mozete da mi date malo vise informacija oko problema sa noctuom, dvoumim se da ga kupim pa me interesuje Vase iskustvo.

Đorđe Ristić
18.06.2011. @ 15:51 #8f46021c

Da li taj kuler može stati u ThermalTake Element S, koje je midi tower ?

frio
18.06.2011. @ 17:22 #8fb3c138

NH-C12P SE14 je ocajno ,tiho radi ali neradi posao ,ne hladi procesor dovoljno,a frio kao lud hladi,nisam se pokajo sto sam zameno hladnjake,a imam i7 950 i ga-x58a-ud5

sasa
17.07.2011. @ 18:48 #2f52ee69

zanimame za ovaj kuler kolko moye da spusti teperaturu od obicnog hladjenja za procesor 2x6 amd 3,2 oznaka1090t

frio
02.08.2011. @ 11:58 #64565444

za sasu ,veruj zamrznuce ti procesor

Debeli Leka
21.08.2011. @ 23:21 #b262c4b7

A buka? Je li bucan?

frio
23.08.2011. @ 14:39 #cd48b00d

imaš potenciometre na oba kulera i stelujes,ja drzim oba na 1500rpm,i nisu bucni, kad stavis na 2500rpm onda se cuje al da vidim koji se necuje pri tim obrtajima,ali nema potrebe za te obrtaje ,jedno vreme sam drzao na 1900rpm ,nije ni to bilo bucno ali ni to nema potrebe,i7 950 od 38c do 49c kad ga opteretim,sada po ovim vrucinama a 1500rpm,icu na 1200rpm da vidim kako ce se onda ponasati i7 950

Gambit
05.10.2011. @ 16:56 #de9023ea

Pitanje tj misljenje da mi date, NOCTUA D14 ILI THERMALTAKE FRIO!? P.S. Razlika u ceni je 700din mozda, a svi kazu da je bolji noctua ali ne znam sta da radim, pomozite! +:NOCTUA D14 ILI FRIO -:NOCTUA D14 ILI FRIO

frio
10.10.2011. @ 15:37 #f8d695fe

noctuu d14 nisam probao ali frio sam probao i radi tj. hladi moj i7 950,kao frizider,probao sam od noktue NH-C12P SE14-i mogu ti reci da je nula,prodao sam ga upola cene,pregrevo mi se procesor,ali d14 je drugi sistem hladjenja slican friu...neznam sta da ti kazem +:gambit

JonSilvers
19.10.2011. @ 00:29 #bf82cddc

Malcice je bolji od Noctue nhu12p se, a losiji od d14.

JonSilvers
19.10.2011. @ 00:29 #0c2e216b

P.S. nhc12p je za htpc,i za ostala mala kucista.

Shomy
08.11.2011. @ 16:56 #85efa384

Frio uopste nije losiji od d14, cak sta vise! Frio je bolji od CM v6gt (koji je potpuno isti kao noctua ako se stavi na 2200rpm) sto znaci da je bolji i od noctue na 2500rpm! +:@JonSilvers

sasa
16.12.2011. @ 09:45 #cffeae9b

Da nije malo previse bucan na visem broju obrtaja? Dopada mi se, kupio bih ga ali nesto nikako nisam uveren da je bolji od Noctua. Narocito ovo sa bukom me muci nakon sto sam gledao par testova na youtube. Molim da neko nesto napise povodom ovoga.

NenadM.
21.12.2011. @ 19:59 #ea28bbda

Th.Frio je,prvenstveno, OC-ski hladnjak.Viđao sam testove koji jasno pokazuju da je Noctua bolja u idle-režimu/tokom korišćenja manje zahtevnih aplikacija,ali da je nakon oc-a procesora Frio šije za 5-10 stepeni. Nemam Frio,ali imam Therlmaltake hladnjak starije generacije koji se više ne proizvodi - zato mislim da bi mogao biti malo bučniji pri velikom opterećenju ( mada,nakon oc-a i pri "garenju" proca,epitet "bučan" postaje relativizovan ,zar ne ? ).

acep
27.12.2011. @ 21:33 #e236d1ec

dali bi bio bucan kad bi hladio i5 2500k oc na 4.5 ghz ili dajte neki drugi malo jeftiniji?

...
09.01.2012. @ 11:00 #2d9bdf77

kako da niko ne komentarise zalman u poredjenju sa ovim coolerom, znam da je dobra marka imaju samo jedan model da li neko zna kakav je, moze li da hladi 2500k na 4ghz mozda i vise.

Aleksandar
13.01.2012. @ 00:15 #2f3d1bf4

interesuje me da li mogu da se porede ovaj model i Cooler Master Hyper 612s treba mi jaci hladnjak da bi overclock-ovao procesor intel E8400 ??????

Gapy
21.02.2012. @ 10:04 #4b83eeb9

sat uzeti ovaj frio il noctua d14 puno njih kazu da je noctua noctua sada sta je bolje +:Noctua d14 -:thermaltake frio

...
15.03.2012. @ 00:49 #c039df1b

jek bolji od xigmatek gaia. verovatno daje bolje C ali zanima me kakve C daje pri nizim obrtajima tj. kako hladi na nekih 1000rpm. ako neko ima iskustva pomoc bi dobro dosla :D

Dusan
17.03.2012. @ 14:09 #730f5095

Jel zna neko jel moze ovaj kuler da se zbudzi na Asus P5K3 Deluxe?

cooler
30.03.2012. @ 21:35 #5d7472a8

moze li ovaj cooler na i7 3930k? i jel zna neko sta bi bilo najbolje za takav procesor hvala unapred...

cooler
31.03.2012. @ 09:52 #d5dce70d

moze li ovaj cooler na i7 3930k? i jel zna neko sta bi bilo najbolje za takav procesor hvala unapred...

koce
02.05.2012. @ 11:11 #6ed8160f

Moze li ovo u Thermaltake v6 be a i da stoji odozgo onaj cooler od 200mm

Vladan
06.05.2012. @ 11:48 #e4ddd4a3

a gde ces da nadjes noktuu kod nas ? :)

Gapy
17.05.2012. @ 12:24 #5cb93728

pa ako je ne uzmem ovde onda preko na e bay sta uzeti noctua d14 ili corsair h100 sta je jos dobro zamolio bi odg na pitanje pozzz

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan