logo
Nikola

Thermaltake Toughpower XT TPX-675M 675W

25.10.2010. @ 15:28   #Komentar #Napajanje #Thermaltake

veoma kvalitetno napajanje,sa prosecnim vekom trajanja od 120 000 sati,ima 80 plus bronze sertifikat,ventilator od 14 cm,modularno, ima 3 diode koje signaliziraju standby,power good signal i temperaturu,garancija je 5 godina,sve u svemu vrhunsko napajanje i vredi ove pare.pozz

25 komentara

Rođa
27.12.2010. @ 15:19 #1224de58

Naravno da ne vredi te pare! Za 90 evra možeš da kupiš Seasonic, slične snage, modularni. Ko je OEM ovog napajanja? IBM i Apple koriste samo Seasonic napajanja. Da li ti to nešto govori? Za te pare, ili neki evro više, možeš i Enermax da kupiš. Namerno ne pominjem Corsair, jer on nema svoja napajanja, nego ih kupuje od CWT i Seasonica. A šminkanje ne računam u brend.

Suna
26.01.2011. @ 11:38 #1d043442

CWT DSG platforma, ista ona oko koje su napravljeni Corsair 750HX i 850HX. Seasonic-u skidanje kape pod obavezno, ali budimo realni, taj od 90 evra je klasu ispod - SS-620GM na koji sigurno misliš je viša srednja klasa, ovo je visoka klasa. Otprilike razlika između Mercedesa C i E klase. Elem, ovo čudo koristi isti primarni kao i Seasonic, klasični double-forward dizajn. Razlika je na sekundarnom, i to ogromna, Seasonic koristi shottky barier diode i mag-amp regulaciju, grupnu za 5V/12V, odvojenu za 3,3V liniju. Thermaltake umesto toga koristi MOSFET-e (sinhrona rektifikacija) za 12V, a onda step-down VRM-ove (DC-DC konverzija) za 5V i 3,3V. Time postiže stabilniju regulaciju napona, nešto manji električni šum, višu efikasnost (time i manje zagrevanje), i ima nešto tiši ventilator. I ovaj model je modularan isto koliko i Seasonic. U principu mislim da vredi tih 20-25 evra razlike, ko ima dovoljno da je poklopi. Ako ipak mora da se prištedi, SS-620GM će fino raditi posao, tu nema sumnje. I da, Corsair radi malo više od lepljenja nalepnice, zapravo mnogo više, ali to je tema za drugi razgovor...

Markoni
19.12.2011. @ 13:37 #c1831505

Pa ne bih se bas slozio da mozes da kupis seasonic iz ove klase za 90 EUR. ovo je TT najbolja klasa dok bi iz seasonicove grupe dobio najslabiji model od 600w i kusur. Svaki proizvodjac ima 3 klase proizvoda rasporedjen po pravoj snazi, zastiti i efikasnosti. znaci toughpower kod TT je kao seasonic X serija koja je da se ne lazemo dosta skupa. znaci seasonic X od 660w je sigurno preko 130 EUR i to kao pocetna cena. E sad da li uzeti seasonic ili TT je vise stvar ukusa ali su oba odlicna naravno. I da koliko para toliko i muzike pa ako neko ima para za seasonic nek uzme naravno, ali za ove pare tesko da mozes da uzmes kvalitetnije napajanje sto je i bila poenta cele price . Peace.

C
23.02.2012. @ 23:54 #f60e3a61

Ovo ili Chieftec Nitro 88+ SPS-650C ?

neso
08.05.2012. @ 23:28 #5302d4f8

Planiram da kupim ovo napajanje, jos nije stiglo u gore pomenute radnje ali cena je dosta niza nego sto je kod prodavaca koji ih imaju na stanju. Da li su to neka napajanja sa greskom te je cena 100% manja u odnosu na radnje gde ih ima na stalu ili su ovo nove nabavke gde je fabricka cena manja?!

Suna
09.05.2012. @ 01:07 #b11e385a

Alti ide na target prodaju (proizvođač zadaje ciljnu količinu jedinica plasiranih na tržište, zbog proboja brenda i/ili kontrole zaliha) pa im ne smeta što je marža cirka 4% na ovo napajanje - Thermaltake će ih sasvim lepo nagraditi ako uspeju. Napajanje je inače sasvim solidno, čak možda i najbolja kupovina u klasi do 90€. Seasonic možda ima nešto kvalitetnije komponente, no ne dovoljno da pobije ovakav odnos cena/performanse.

neso
09.05.2012. @ 16:09 #6c56c197

Hvala Suna!

Nenad
14.05.2012. @ 09:43 #ebf7f7dc

Da li da uzmem ovo napajanje ili CHIEFTEC CFT-650-14CS 650W,zaista bi mi trebalo necije misljenje jer vec mesec dana prebiram po napanjima. Kompanente su: msi 970A-G46,2x4 gb Kingston Hyperx T1 na 1600 (ici ce jos jedan komplet),POWERCOLOR Radeon HD 6850 1GB GDDR5 i amd Athlon 620 na 2.6 (probao bih manji oc, kasnije neki buldozer). Moze i neka preporuka. Hvala

neso
14.05.2012. @ 23:22 #6aa5e24c

Ista platforma kao i Chieftec cft-650, dakle CWT i bilo koje da uzmes neces pogresiti, ovo ima vecu garanciju samim tim i vecu preporuku, ali ga jos uvek nema kod Alti-ja!

Nenad
15.05.2012. @ 09:05 #97fe22df

Hvala,to napajanje bi mi najvise i odgovaralo,jer sam video na par mesta da da mu je ovo realna snaga.

TASKE
16.05.2012. @ 21:58 #a6370c8d

Ljudi,zanima me dali je ovo napajanje modularno ??? Hvala unapred !!!!

Danilo
17.05.2012. @ 11:36 #9c8d6fd9

Jeste.

neso
21.05.2012. @ 22:21 #a331616c

Odlicno napajanje u svakom pogledu, ali bucno. Posle Chieftec-a koji je bio prakticno necujan ovo mi dere usi!!! +:snaga, robusnost, izrada, pakovanje... -:bucno, ruzna boja napajanja koja ne ide uz crna kucista

Nenad
25.05.2012. @ 18:04 #b7a0056f

Napajanje radi vec nedelju dana i prezadovoljan sam! Tesko je kao tuc, kada ga poredite sa nekim kinezom,to je kao nebo i zemlja. Vredi svaki dinar. A sto se tice buke,meni se cice cuje cpu kuler nego napajanje. +:sve dole navedeno,tesko i JAKO!!!

ozzy
29.06.2012. @ 19:41 #5c075d3d

Dobio sam ovo napajanje kao zamenu umesto corsair tx650w koje je otkazalo posle 2 god i 2 meseca koriscenja, i prezadovoljan sam za sada. Nadam se da ce ovo da radi mnogo duze od prethodnog. Dodatni plus su i tri led diode koje pokazuju razlicita stanja napajanja, tj da li je trenutno sve OK, ili treba obratiti paznju na ono sto je kriticno..korisno u svakom slucaju.. +:dizajn, kvalitet izrade, modularnost, 80+ bronze, tiho, cooling efekat nakon gasenja racunara -:za sada nista

Luka
21.07.2012. @ 14:33 #8f80b57d

odlicna serija napajanja. garancija 5 god. +:performanse, garancija -:malo glasniji trafo

peđa
16.08.2012. @ 04:15 #d9418eec

U redu eksperti treba mi mišljenje hoću da uzmem ovo nnapajanje i budem miran na duži period.Zanima me koliko je baš jako ovo napajanje. Moja konfiguracija je: amd phenom 2 klokovan na 3.6ghz;matična ga-ma770ud3;vga msi r6950 2gb;2x2gb ram; 320gb i 1tb wd hard.Sad mi napajanje gura sve to knap lc power 550w.Zato mi treba stručno mišljenje brzo baš. Hvala puno. +:mišljenje mi treba -:napred stručnjaci :-)

kiza
18.08.2012. @ 08:12 #22041f5f

A gde ces da ga kupis kad je rasprodat? Nema ga na lageru. Inace napajanje bi guralo sta god hoces 675W je sasvim dovoljno za zveri. +:kvalitetno

roz
05.10.2012. @ 07:13 #802591dd

pedja ne treba ti ovo napajanje, overkil je za tebe. uzmi SEASONIC SS-520GB 520W

roz
05.10.2012. @ 07:14 #b0d8c41e

jace ti ne treba ali ako hoces bacas pare uzmi SEASONIC SS-620GB 620W. ali prvo ti je dovoljno, miran si 5 godina sigurno

Dex
11.02.2013. @ 22:37 #03cb2c74

Otislo u "vecna lovista" posle 10 meseci rada, garancija prakticno nije ni pocela kako valja ( 5 godina ). Jos ne verujem da mi se to desilo, a kako je mocno napajanje bilo u svakom pogledu, e jesam k... srece, ali hvala mu bar pri crkavanju nije otisao jos neki hardver! Ovako dobrih napajanja nema vise u prodaji, gledao sam uzivo tera 4 x amd 6950 2gb ddr5 ( bitcoin), a da se ne umlaci! Mnogo mi je zao ovog napajanja!!!

Dare
17.02.2013. @ 13:49 #d9fd94b6

Da li je bolje ovo napajanje ili SS 650AM. Treba mi veoma brz odgovor!! Sta mislite o SS 750AM??? Hvala +:za SUNU

Dex
27.02.2013. @ 20:04 #7d59b500

Ovo je vrhunsko napajanje, moja preporuka ipak Seasonic!

sasa
03.09.2013. @ 01:38 #4ccfc05a

Imao sam pre ovog napajanja Seasonic GM-520 i zamenio sam ga za ovo napajanje. Objektivno nije mi trebalo vise struje i grdnu sam gresku napravio samo iz razloga sto je Seasonic apsolutno necujan. Ja sam dugo mislio da mi se cuju ventilatori u kucistu ali se ispostavilo da je napajanje tj njegov ventilator. Da nema tog ventilatora skoro pa da bi bila potpuna tisina. Ne znam ni sta se desilo sa cenom, ja sam ga prosle godine platio oko 70e a sad kosta 140e??!?!?! +:kvalitetno napajanje

thermalnotejk
11.02.2014. @ 16:39 #080bdaa7

nije istina da je bucno napajanje bas je tiho imam ga ja i zaista tvrdim da nije bucno. jedno od najtisih i najkvalitetnijih napajanja koje mozete kupiti je bas ovo. +:nije bucno

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan