logo
Redakcija

Tinejdžeri ne plaćaju muziku

19.08.2009. @ 10:30   #Novost

Približno dve trećine mladih britanaca (od 14 do 24 godine) nelegalno preuzima muziku preko peer-to-peer mreža navodi UK Music. Prema istraživanju koje je sproveo univerzitet Hertfordshire, 75% tinejdžera je takođe priznalo da šalje digitalne muzičke fajlove putem elektronske pošte, Bluetooth-a, Skype-a ili MSN-a prjateljima i porodici, dok je njih 86% otkrilo da je kopiralo sadržaje kompakt diskova za prijatelje. UK Music takođe navodi da 68% onih koji su učestvovali u istraživanju navodi da muziku sluša preko računara i da prosečno imaju oko 8000 numera u svojim računarima. Velika većina njih izjavljuje kako ne bi plaćala muzičke streaming servise.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan