Kompanija Eidos, izdavač igre Lara Croft Tomb Raider: Anniversary objavila je da je ova igra već u procesu razvoja i za Niintendo Wii platformu. Verziju za Wii će raditi programeri Crystal Dynamics studija, a ona će pred igračima biti nešto nakon PSP verzije, koja će opet biti izdata kratko nakon PC i PlayStation 2 verzija. Igra će za ove dve platforme biti u prodaji od 1-og juna, najavio je izdavač pre nekoliko dana. Odluka kompanije da izda verziju igre i za Wii je inspirisana pre svega fenomenalnim Wiimote i Nunchuck kontolerom, koji omogućava Wii igračima da upravljaju Lara-om na novi jedinstven način.