Kompanija TomTom planira da predstavi uređaj koji će imati mogućnost inkorporisanja digitalnih fotografija u uređaje za navigaciju. TomTom sugeriše da bi takav uređaj imao digitalnu kameru u sebi koja bi kreirala fotografije. Ovaj pristup doduše ima ograničenje u smislu da takav uređaj bi morao da bude smešten na vetrobransko staklo automobila. Takođe protivnici ovakvog pristupa bi mogli prokomentarisati da bi ovakav uređaj suviše odvlačio pažnju vozača od vožnje, pa bi stoga trebalo i razmisliti o glasovnim komandama. Bilo kako bilo za sada TomTom nije naveo moguće vreme predstavljanja uređaja pa tek treba da vidimo šta novi uređaj donosi.