Linus Torvalds je izjavio da nova zvanična open-source licenca GPLv3 „nije užasna“ ali da nije za njega niti njegov operativni sistem. U izjavi za efytimes.com Torvalds je izjavio da GPLv3 nije tako dobra kao što je bila GPLv2. On je dodao da kada GPLv2 više ne bude bila dostupna preći će na GPLv3 ali da za sada nema nameru to da učini. Torvalds dalje navodi da nastoji da bude pragmatičan i da zna da razlike između ove dve licence nisu prosto crno bele. Jedina stvar koja bi prema Torvalds-u izbalansirala ove dve licence bi bila ukoliko bi Sun zaista izdao novu verziju svog operativnog sistema Solaris pod ovom licencom.