logo
vrasko

Transcend 750GB USB3.0 TS750GSJ25M3

29.04.2011. @ 12:49   #Komentar #Hard disk #Transcend

Jel probao neko kako radi na USB3.0 ploci? Na usb2.0 plocama u koje se na pci slot ubaci usb3.0 kontroler, ne radi (u dva nezavisna slucaja probano). Interesuju me brzina protoka podataka i grejanje. I da li je neko imao problem sa "zelenim" usb3 diskom na usb2.0 plocama Hvala

15 komentara

Vlada
25.06.2011. @ 15:45 #f178105f

ne radi uopste ili je brzina kao na USB 2.0???

Harmon
27.06.2011. @ 03:00 #b10bcf69

Testirao sam ga na Gigabyteovoj ploci GA-P55A-UD3R. Radio je odlicno i na USB 3.0 i na USB 2.0 prikljuccima. Nije zahtevao dodatni kabal za napajanje. Brzina pri transferu podataka zavisi od brzine prikljucka (kod USB 2.0), odnosno od ugradjenog harda (kod USB 3.0). USB 3.0 pokazao se vise nego duplo brzim pri realnom prebacivanju podataka, ali i prema testovima. +:Izdrzljivost, kapacitet, cena, brzina -:malo je veci od konkurencije i diskutabilne je "lepote"

Владимир
09.01.2012. @ 12:53 #dda81b84

Пошто је доста времена прошло од како је овај екстерни хдд ишао, каква су искуства. Планирам да га купим, па ме интересује да ли ћу се преварити :-)

Владимир
09.01.2012. @ 14:42 #14c9343d

Пошто је доста времена прошло од како је овај екстерни хдд ишао, каква су искуства. Планирам да га купим, па ме интересује да ли ћу се преварити :-)

Владимир
09.01.2012. @ 16:16 #c7effe1c

Пошто је доста времена прошло од како је овај екстерни хдд ишао, каква су искуства. Планирам да га купим, па ме интересује да ли ћу се преварити :-)

vrasko
22.01.2012. @ 21:49 #4a0a62e6

Disk je odličan. Radi brzo i sa kontrolerom na pci slotu (Transcend kontroler je bio 1000din). Tih, ne greje se... Samo kome nije frka neka saceka mesec dana da valjatori robe dođu sa skijanja i stige ne nova roba. U decembru su dileri iskoristili poplave u Aziji i prazničnu atmosferu da napumpaju cene. Ovaj je bio 70evra pre toga. Sada je skoro 100e. Nova roba će spustiti cenu... Uglavnom je tako posle NGodine.

D.T.
09.02.2012. @ 06:06 #b1ea214c

Imam Gigagabyte MA790X-UD4 na koju sam stavio Transcend USB 3.0expansion Card PDU3. U pakovanju nije bilo CD-a sa drajverom pa sam drajver morao da skinem sa Transcendovog sajta. Operativni sistem je Windows 7 64-bitni. I na USB 2.0 i na USB 3.0 radio je stabilno. Na USB 3.0 ide i do 90 Mb/s. Rano je govoriti o problemima jer ga imam tek nekoliko dana a karicu sam stavio pre dva dana. Ako vam kartica ne radi, najverovatnije da drajver za karticu nije instaliran kako treba. Takodje, u kutiji se ne nalazi naponski kabl koji je potreban da se kartica veze za izvor napajanja. Garanciju za hard sam dobio na dve godine a na Transcendovom sajtu pise da za njega daju garanciju od 3 godine, pa je uvvoznik, PIN Computers iz Novog Sada, zakinuo 1 gdinu garancije za hard disk.

D.T.
12.02.2012. @ 02:46 #74c45677

Uporedni disk benchmark testovi uradjeni na AIDA64. Skracene oznake: Liner Read (Begin) - LRB, Linear Read (Middle) - LRM, Linea Read (End) - LRE, Randiom Read - RR, Buffered Read - BR, Average Read Acces - ARA. Transcend 750Gb TS750GSJ25M3 na USB 3.0: LRB-64KB 101.2Mb/s; LRM - 64KB 80.8Mb/s; LRE-64KB 49.7Mb/s; RR-64KB 80.1 Mb/s; BR-1Mb 188.1Mb/s; ARA - 16.77ms. Transcend 750Gb TS750GSJ25M3 na USB 2.0: LRB-1Mb 27.1Mb/s; LRM - 1Mb 27.18Mb/s; LRE-1Mb 27.1Mb/s; RR-1Mb 27.0 Mb/s; BR-512Kb 27.1Mb/s; ARA - 17.05ms. Western Digital Caviar Black 750Gb WD7501AALS-00J7B0: LRB-256KB 102.2.Mb/s; LRM - 256KB 88.2Mb/s; LRE-256KB 61.3Mb/s; RR-256KB 86.4 Mb/s; BR-1Mb 210.6Mb/s; ARA -11.84ms HITACHI 2TB HDS722020ALA330: LRB-32Kb 127.6.Mb/s; LRM - 32KB 107.7Mb/s; LRE-32KB 64.2Mb/s; RR-32KB112.9 Mb/s; BR-1Mb 236.7Mb/s; ARA -12.74ms. Vrednosti ponovljenog testa mogu se razlikovti na trecoj decimali.

sebek
21.02.2012. @ 15:32 #9d1ab5a2

Nista dok ne proverim testove licno, sinteticki testovi su drugo :D

djole
04.12.2012. @ 23:34 #ef02457d

kako se ovaj disk pokazao do sada? uzeo bi za koji dan, pa samo da proverim.

Jovan
02.07.2013. @ 10:09 #0b9492dd

Ploča mi ne treba za neki gaming nego ubacujem SSD a stara mi ne podržava SATA 600. Takođe uzimam ovaj externi hard. Ne razumem se mnogo ali mi je rečeno da brzina USB 3.0 zavisi od kvaliteta ploče i da nije ista na svim pločama. Plan mi je da uzmem GIGABYTE GA-990XA-UD3 (rev. 3.0), ako neko misli da bi na nekoj drugoj te klase bolje šljakalo neka mi izađe u susret i da neku sugestiju. Hvala i Pozdrav svima Pozdrav svima

pedja
10.10.2013. @ 17:13 #66598f04

Uzmi slobodno, tu plocu ja je imam sa fx8350 oc na 4.7ghz znaci dobra je i za gejming i OC,imam ssd od 120gb V300 kingstone radi perfektno brzo a za ovaj externi ne brini izbacice svoj max i ja ga kupujem uskoro i ne brinem se da cu imati ikakvih problema.Samo ustekaj u usb3 i ne brini.

Jovan
14.01.2014. @ 13:20 #ecad2678

Od potencijalnih 5 Gb/s koliko je max za USB 3.0 (o kojima ni ne sanjamo u sledećih X godina) ovaj HDD u ATTO disk benchmarku daje R/W brzine od 70 Mb/s. A njegov prethodnik USB 2.0 daje 34 Mb/s. To je jaaako jaaako loše. Da li trea kupiti ploču od 300-500 evra da bi dobili neke brzine?! Ne razumem... +:Sve ostalo -:Brzina

Jovan
14.01.2014. @ 21:20 #5a8fe85e

Rezultati ovog diska od 1TB su malo bolji na mojoj ploči i iznose: R 119 W 117 prosečno. U realnim uslovima radi nekad i brže, u kombinaciji sa SSD diskom pogotovo. Znači ok je brzina na ono što smo do sada navikli ali opet ponavljam, bledo u odnosu na ono što se očekuje od USB 3.0 +:Dobar disk -:brzina

sale
05.04.2015. @ 13:00 #d83de161

Jel trebaju neki drajveri ili nesto slicno? Prilikon ubacivanja nekog veceg fajla npr. 10gb, treba li da se formatira i kako ? +:pitanje -:pitanje

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan