logo
jovana

Transcend StoreJet 2.5 Mobile 500GB 8MB TS500GSJ25M

19.10.2009. @ 20:05   #Komentar #Hard disk #Transcend

ne mogu da prebacim na njega fajlove vece od 4 GB, pise da nema dovoljno memorije. jel moze neko da mi da savet sta da radim, kako da promenim to?

22 komentara

Dejan
23.10.2009. @ 19:04 #b607c017

Verovatno ti je formatiran na FAT32, formatiraj ga u nesto drugo (npr. ntfs ako koristis samo Windows) i bice sve u redu.

svrle
12.11.2009. @ 23:38 #b3c7e071

Fantastican disk,extra radi+ne moze se ogrebati+povoljna cijena,definitivno best buy

Vozho
25.12.2009. @ 02:29 #90cdd669

500GB nije lako popuniti :) sto se tice cene,apsolutno isplativ;nije da ga reklamiram,ali se definitivno isplati kupiti ovo chudo.Ja sam razmisljao da li da ga kupim,ali sada sam apsolutno zadovoljan.I,kao sto je rekao svrle:Cim sam ga kupio,napunio sam ga iz cuga sa oko 110GB.Bio je za nijansu topliji od temperature okoline! Naravno,necujan je(ne znam da li imaju neki eksterni koji imaju taj problem...) Takodje,prosao je neki vojni test 4. stepena,odnosno,vrlo je otporan na udarce.I zaista,oko 90% je pod nekom neobicnom gumom ili sta vec,a manji deo je plasticni,gde se ubacuje usb,ali zato je vrlo mala verovatnoca da ce bas na taj deo pasti,jer ima gumu koja strci iznad plasticnog dela.... @Jovana:pise ti u manual-u da jos od pocetka formatiras u NTFS. meni je trajalo malo duze,oko sat-sat ipo,ali se isplati... +:Kapacitet,cena,lep je,manjih dimenzija,otporan -:pod upitnikom brzina prensa podataka

Vozho
25.12.2009. @ 17:52 #6a46d42b

takodje,platio sam ga 23. decembra,kostao je u VIP House(palmoticeva 7) 7800 dinara,sto je malo vise nego 75e iako pise da je ukljucen pdv,ali dobro... Ja nisam dobio svostruki usb kabl za njega,pa zbog toga nisam siguran koliko je zaista brz...pretpostavljam da su trebali da mi daju,posto na internetu pise da se dobija uz njega...sad koristim nastavak sa samo jednim usb-om.

VDakMen
18.01.2010. @ 22:23 #af6dfde3

Odlican hard. Posle dosta ceprkanja po internetu, kopanja i trazenja kako bi nasao hard kome se uklapaju cena i kvalitet izdvojio sam ovaj kao pobednika. Nekome je 500GB mozda mnogo ali sve zavisi ko koliko hoce i ko sta misli da radi sa njim. Meni je on odlican i nemam nikakvih zamerki i jeftiniji je od drugih modela i proizvodjaca. Od mene sve najlepse preporuke! +:Zastita, sigurnost i jednostavnost

gabro
01.02.2010. @ 10:07 #c555b549

Odlican,formatirao sam u NTFS , oko 1 minut!! Svoj softver /Utility/StoreJetFormatter.exe +:Kapacitet, brzina

BT
10.03.2010. @ 22:54 #c55c358f

Da li koristi jedan ili dva USB prikljucka???

pitam
21.05.2010. @ 21:44 #8d9f250e

A kako se vrsi to formatiranje u NTFS?

Moj
27.09.2010. @ 09:04 #acfbe559

Desni klik u my computer-u, properties, format i tu izaberes NTFS

Sasa
18.11.2010. @ 15:07 #5d99ab03

Ili lepo formatirate sa Acronis-om i to zavrsite za par sekundi a ne da cekate po sat i vise :)

Msrko
26.11.2010. @ 10:27 #7c6d39e2

Koja je brzina citanja i pisanja?

marko
26.11.2010. @ 20:58 #4e41b310

koji interfejs koristi ovaj HDD, kako se povezuje za PC-jem? šta znači SATA/300??! da li koristi posebni napojni kabal?

marko
28.11.2010. @ 00:44 #c1cdbbc7

Da li se vrti na 5400 ili 7200?!

Nidza
06.12.2010. @ 22:21 #c62449cc

zanima me da li externi HD moze da se koristi kao interni - u smislu da bude non-stop upaljen i prikljucen na komp?

stfean
18.12.2010. @ 12:31 #83ef8aed

imam proble...nekad kad ga upalim...nece da radi nesto kucka u njga...i nece da mi ga ucita...koj je uzrok i sta da mu radim.:D -:problem

milan
02.04.2011. @ 18:09 #2e0f6bb0

kuckanje moze da bude znak da nema dovoljno jaku struju na 5v da bi zavreglao (postigao spin), zato se uz njega i daje kabl sa dva prikljucka da bi vukao paralelno 5v struje...

milan
02.04.2011. @ 18:12 #fcff128b

eksterni hard moze da se koristi kao interni u principu to je samo pitanje gabarita...

Dragan
10.08.2011. @ 16:56 #7dbba2ae

Planiram da uzmem ovaj HDD, pa me interesuje da li je istina da kod filmova jace rezolucije ume da laguje-secka posle nekog vremena, ako je prikacen(HDD) direktno na USB prikljucak TV-a?

vozho
01.11.2011. @ 11:45 #645d0984

@marko vrti se na 5400 RPM.Da je na 7200,bio bi nesto skuplji od ovoga

Somi
10.01.2012. @ 17:26 #eecbdb11

Kupio sam ga pre mesec dana i odusevljen sam. Vredi svaku paru!!! +:brz, pouzdan, perfektan u svakom smislu

Dejan
21.02.2012. @ 20:57 #095d46ae

Dobio ga na poklon od kolega za rodjendan, i kako kazu poklonu se u zube ne gleda, ali za one koji hoce da ga pazare, par utisaka. Pored svih svalospeva koje ste nabrojali, da ih ne ponavljam, jedinu manu koju sam mu nasao je da mnogo sporo upisuje fajlove, tako da ako ste krenuli kod ortaka da ga napunite, planirajte da ga tamo i ostavite preko noci da se puni :(. Testirao sam ga na par racunara misleci da je do mog pc-a, medjutim isto se ponasa na svim. Jbg Pozdrav +:Veliki kapacitet, tih, izdrziv, ne greje se -:Sporo pisanje podataka, toliko da te nervira

Dejan
23.03.2012. @ 01:16 #cfbedbfa

Hteo bih samo da se ispravim i izvinim za predhodni komentar koji sam postavio. " Veliki kapacitet, tih, izdrziv, ne greje se Sporo pisanje podataka, toliko da te nerviraDobio ga na poklon od kolega za rodjendan, i kako kazu poklonu se u zube ne gleda, ali za one koji hoce da ga pazare, par utisaka. Pored svih svalospeva koje ste nabrojali, da ih ne ponavljam, jedinu manu koju sam mu nasao je da mnogo sporo upisuje fajlove, tako da ako ste krenuli kod ortaka da ga napunite, planirajte da ga tamo i ostavite preko noci da se puni :(. Testirao sam ga na par racunara misleci da je do mog pc-a, medjutim isto se ponasa na svim. Jbg Pozdrav" Pogresan file system sam formatirao!!!! Nemojte niposto formatirati na FAT32!!! Sve minuse koje sam nabrojao su ustvari bili zbog mog FAT32, kada sam formatirao sa NTFS.... Nema minusa.. Odlican HDD, za svaku preporuku. Izvinjavam se jos jednom svima. Pozdrav +:nema mane

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan