logo
Redakcija

U budućnosti manji broj proizvođača konzola

23.05.2013. @ 09:30   #Novost #Konzola

Nekadašnji čelnik Rockstar Games koji je bio zadužen za Grand Theft Auto, Jeremy Pope, navodi da u naredne dve generacije igračkih konzola neće postojati tri proizvođača hardvera koji će se nadmetati za naklonost kupaca. On smatra da jednostavno ne postoji nikakav smisao postojanja tri kompanije koje će se takmičiti po pitanju predstavljanja sledećih generacija igračkih konzola. Pored toga, on je naglasio da kompanije Microsoft, Sony i Nintendo očekuju teška vremena, te da je apsolutno moguće da će u nekom narednom periodu biti objavljena zajedničko istupanje na tržište nekih kompanija.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan