logo
Redakcija

U Japanu prodato više Wii nego PS3

14.01.2007. @ 07:00   #Novost

Prema izveštajima koji stižu iz Japana, ljubitelji igračkih konzola u ovoj zemlji su poklonili svoje poverenje konzoli kompanije Nintendo, Wii. Naime, brojke koje ukazuju na broj prodatih primeraka konzola, govore da je Wii prodat u duplo većem broju u odnosu na PS3. Od pojavljivanja na japanskom tržištu Sony je prodao 466.716 komada PS3 konzola što je mnogo manje nego što je Sony planirao da proda do kraja 2006-te godine. Sa druge strane Nintendo je prodao čak 989.118 komada svoje Wii konzole. Daleko iza ove dve konzole na japanskom tržištu je Microsoft-ov Xbox 360 koji je od svog pojavljivanja u decembru 2005-te prodat u 290.467 primeraka.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan