logo
Redakcija

Udružili se NEC, Sony i Toshiba

18.12.2006. @ 16:30   #Novost

Sony, Toshiba i NEC su objavili da zajednički razvijaju tehnologiju za masovnu proizvodnju čipova. Platforma razvijena od tri japanske kompanije će biti korišćena za pravljenje sistemskih čipova, koji kombinuju višestruke funkcije korišćenjem 45nm tehnologije. Proizvođači čipova širom sveta nastoje da smanje troškove proizvodnje 90, 65 i 45nm čipova jer manja strujna kola omogućavaju veću snagu po čipu za kompleksne uređaje. Tri kompanije se nadaju da će platformu koju razvijaju za sistemske čipove male snage kompletirati početkom godine. Toshiba i NEC takođe rade i sa kompanijom Fujitsu na pravljenju naprednih čipova u 45nm tehnologiji.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan