Pet kompanija je u ponedeljak najavilo planove za ubrzanje razvoja i primene DVB-H, tehnologije koja omogućava emitovanje digitalne televizije na mobilnim uređajima. Među kompanijama koje su uključene u planiranje nalaze se Intel, Modeo, Motorola, Nokia i Texas Instruments, koje planiraju da formiraju Mobilnu DTV alijansu. Grupa je najavila da će fokusirati na promociju najboljih praksi i standarda kada tehnologija postane dostupnija. U neposrednoj budućnosti, grupa će raditi na izgradnji svesti kupaca o tehnologiji i obezbeđivanju pristupa. Očekuje se da će primena i testiranje početi u roku od 12 do 18 meseci. Analitičari tvrde da je dogovor o promociji tehnologije među ključnim tehnološkim kompanijama od vitalnog značaja za ukupni uspeh servisa.