Kompanija Microsoft je izdala obaveštenje kojim upozorava korisnike Internet Explorer 6, 7 i 8 da su pomenute verzije pod velikim rizikom da budu iskorišćene za daljinsko izvršavanje koda. Microsoft je potvrdio da korisnici IE9 i IE10 verzija nisu u opasnosti od ovakvih napada i svima koji koriste starije verzije preporučuju da izvršen upgrade na novije. Sa druge strane, svi oni koji i dalje koriste Windows XP operativni sistem ne mogu da pređu na IE 9 i 10 bez unapređivanja njihovog operativnog sistema. Microsoft je izdao ovo saopštenje nakon što je prijavljeno nekoliko napada.