Državljanin Nemačke koji je koristio Tor server (koji se koristi da bi unapredio anonimnost korisnika interneta) uhapšen je pošto je dizeldorfska policija utvrdila da je pretnja bombom poslata preko internet protokola pod njegovom kontrolom. Alexander Janssen navodi da ga je policija privela ga zbog sumnje da je postovao pretnju bombom na jedan nemački formum. On je policiji naveo da koristi Tor server koji obično tokom dana prosledi oko 40GB podataka i da je bilo ko od onih ljudi koji su koristili server toga dana mogao pretiti bombom. Janssen je nakon ispitivanja pušten jer se utvrdilo da on nije pretio ali je ipak odlučio da prekine Tor aktivnosti.