U toku prošlog meseca kompanija Apple je oštro osudila forsiranje iPhone Configuration Utility za Windows korisnike koji imaju instaliran Apple Updater softver. Inače, softver je u potpunosti beskoristan za većinu korisnika računara budući da većina njih uopšte ne poseduje sopstveni iPhone. Na ovaj način ponovo je stavljen akcenat na osnovnu slabu tačku u načinu na koji Windows omogućava da se softverski update-ovi drugih proizvođača bez problema koriste na računarima korisnika. Jedino rešenje koje je moguće jeste univerzalni updater za Windows 7 koji bi trebalo da eliminiše sve probleme.