U vrlo kratkom vremenskom okviru brend Linksys neće više biti aktuelan. Ova kompanija je naime kupljena od strane giganta za mrežnu opremu, kompanije Cisco pre nekog vremena i lagano se integriše u Cisco Business Group. Ova grupa je pre nekoliko dana najavila Network Magic 5.0 proizvod. U suštini Linksys brend će nastaviti da egzistira još neko vreme ali se radi na tome da se potpuno ugasi. U pitanju je kulminacija procesa koji je počeo pre nekog vremena i koji je jasno naglašen u mesecu julu kada je jedan od zvaničnika Cisco-a, John Chambers, zvanično obelodnaio skorašnje gašenje Linksys brenda.