Skoro tri meseca nakon lansiranja, Peter Moore iz kompanije Microsoft je izjavio da uskoro više neće biti nestašica Xbox-a 360. On je izjavio da će u roku od četiri do šest nedelja, svako moći da uđe u prodavnicu i kupi Xbox 360. Međutim, četiri do šest nedelja ipak ne znači odmah. Iako su se u početku očekivale nestašice, do Božića je bilo jasno da je Microsoft precenio svoje mogućnosti isporuke. Postavlja se pitanje: zašto? Odgovor je prilično jednostavan: kompanija je precenila svoje proizvodne mogućnosti. Pored ovoga, mnogi osuđuju Microsoft-ovu preterano hrabru odluku da lansira Xbox 360 u Severnoj Americi, Evropi i Japanu u isto vreme. Dok su uređaji u Severnoj Americi jedva dospevali do prodavnica pre nego što bi bili ugrabljeni, samo 25-50% konzola u Japanu je prodato u toku prvih nekoliko dana.