Sony će u SAD za početak isporučiti manje PS3 konzola nego što je planirano. Ova najava stigla je samo dan nakon što je Nintendo obećao isporuku od 400000 Wii konzola za Japan početkom sledećeg meseca. Prema analitičarima Sony će u SAD isporučiti između 150 i 200 hiljada konzola što je gotovo upola manje nego što je Sony prvobitno najavio. Ovo su doduše samo neke početne brojke. Sony planira da u SAD do kraja godine proda oko 750000 jedinica, što bi ipak kada se saberu jedinice koje su prodate u Japanu i na drugim teritorijama ostavilo Sony daleko od 2 miliona jedinica koliko je kompanija najavila na svetskom nivou do kraja 2006-te.