logo
Redakcija

Veliki broj rupa u softveru za web forume

03.02.2006. @ 16:00   #Novost

Prema izveštaju firme za nadgledanje interneta Netcraft, maliciozni hakeri sve više napadaju bezbednosne rupe u open-source softveru koji pokreće bulletin board-ove i online forume. Nezakrpljene rupe u open-source softveru kao što je phpBB, PostNuke i Mambo se sve više koriste kako bi se preuzela kontrola nad moćnim serverima radi DoS napada i phishing prevara. Za nastanak problema su krivi loša primena bezbednosnih patch-eva od strane administratora i sve veća popularnost programa kao što je phpBB. Hakeri su 30. januara kompromitovali Bulletin board koga kontroliše proizvođač čipova AMD i iskoristili ga za distribuciju malicioznog koda. Oni koji su posetili web sajt, forums.amd.com, su bili upitani da li žele da download-uju fajl koji je iskorišćavao nedavno patch-ovanu rupu u Windows kodu koji procesira WMF fajlove.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan