Korisnici ne mogu pokrenuti home verzije Windows Vista-e na virtualnim mašinama zato što virtualizacija nije dovoljno sazrela za široko usvajanje, navodi Microsoft. Portparol Microsoft-a je izjavio da je “za svakodnevnu upotrebu, virtualizacija nova tehnologija i da još nije vreme da bude široko uvojena”. Prema Microsoft-ovoj Windows Vista EULA, Home Basic i Home Premium edicije ne mogu biti pokrenute kao virtualne mašine. Slična ograničenja ne postoje kod verzija operativnog sistema namenjenog za poslovne korisnike. Trenutno tehnologije virtualizacije koriste mahom poslovni korisnici pa će stoga njima i biti ponuđena ova opcija navodi Microsoft.