Nakon nekoliko promena mišlljenja kompanije Microsoft vezano za omogućavanje virtuelizacije korisnicima koji poseduju Windows Vista Home Basic i Premium operativne sisteme, nameće se zaključak da je kompanija odustala od ove mogućnosti zato što ona krši DRM kompanije. Tako bi korisnici Apple OS X operativnog sistema koji je pokrenut zajedno sa Windows Vista-om na neki način kršili digitalna prava vezano za filmove i muzičke fajlove. Stoga je Microsoft odlučio da se ne zamera muzičkoj i filmskoj industriji umesto da omogući korisnicima karakteristike virtuelizacije.