logo
Redakcija

Vista ima novi instaler

24.02.2006. @ 11:00   #Novost

Da bi učinili da Windows Imaging Format proradi kako treba, Vista inženjeri su konačno morali da uklone i poslednji trag MS-DOS-a koji se do sada isporučivao sa Windows-om: instalaciono okruženje zasnovano na DOS-u, koje ustvari pokreće kod koji je kreiran za Windows 3.1 kako bi pružilo korisnicima grafičko okruženje za autorizovanje i lansiranje instalacionog procesa. Na mestu starog instalera će biti, u osnovi, nova verzija operativnog sistema: Windows PE (pre-installation), koji predstavlja shell uz pomoć koga korisnici mogu da upravljaju instalacionim procesom. Windows PE će ostati dostupan nakon instalacije Vista-e, kao troubleshooting okruženje koje treba da zameni driver-free ’Safe Mode’ koji trenutno postoji u Windows-u XP.

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan