Kompanija Microsoft odbija da potvrdi da korisnici Vista-e imaju problema ukoliko pokušaju da koriste mrežu i reprodukuju muziku u isto vreme. Prema kompaniji, mnogi problemi koje su korisnici iskusili su “očekivano ponašanje”. Inženjeri Microsoft-a navode da je smanjenje performansi neznatno iako su pojedini korisnici prijavili i 90% pada efikasnosti. Microsoft smatra da je razlog pojave što Vista pod normalnim uslovima daje reprodukciji media fajlova i mrežnim driver-ima visoki prioritet. Ovaj nedostatak po Microsoft-u ne bi trebao da bude primetan, ali očigledno na Gigabitnim mrežama je smanjenje performansi veće nego što je bilo očekivano.