Popularni Microsoft-ov bloger Ed Bott je objavio informacije o načinu na koji Microsoft planira da isporučuje korisničku verziju Windows Vista-e. U ’Home’ varijante Vista-e će spadati verzije Home Basic, Home Premium i Ultimate. Međutim, umesto da postoje tri fizička diska, sve tri verzije će se isporučivati na jednom Windows Home disku, a moći ćete da otključate onu verziju za koju ste platili. Ako želite da upgrade-ujete vašu verziju sa Basic na Ultimate, možete jednostavno da unesete informacije o plaćanju i ekstra funkcije će automatski biti otključane. Da li nam se čini, ili će biti zaista lako da se crack-uju, što će vam omogućiti da dobijete najbolju verziju za najmanju sumu novca? Nova funkcija nosi naziv Windows Anytime Upgrade i na Ed-ovom web sajtu je objavljeno nekoliko njenih slika.