Vlasnici Mac-ova otkrili su kako da instaliraju i pokrenu predizdanja Windowsa Vista na svojim mašinama zasnovanim na Intel-u, kako se tvrdi u porukama na stranici OSx86 Project-a od nedelje. Na nesreću, da bi pokrenuli Vista-u na Mac-ovima zasnovanim na Intel-u, Mac OS X operativni sistem mora biti obrisan, kako piše jedan korisnik. Drugi korisnik kaže da je uspeo da instalira Vista-u bez uklanjanja OS X-a, brišući EFI particiju koju kreira Apple-ova Boot Camp aplikacija. Oba korisnika oslonila su se na Boot Camp, aplikaciju koju je Apple objavio prošle nedelje i koja omogućuje korisnicima Mac-ova zasnovanim na Intel-u da kreiraju dual-boot sistem koji pokreće ili Mac OS X ili Windows XP.