Do 50% količine ugljenika koji se oslobađaju u centrima podataka je rezultat hlađenja. Nova Aquasar mašina, razvijena u saradnji sa švajcarskim federalnim institutom za tehnologiju iz Ciriha bi trebala da smanji ukupnu količinu ugljenika koji oslobađaju centri podataka za 85%, odnosno 30 tona CO2 na godišnjem nivou. Sistem, koji će se sastojati od dva BladeCenter servera u jednom rack-u sa maksimalnim performansama od oko 10 Teraflopa, biće instaliran u pomenutom ciriškom institutu sledeće godine. Stručnjaci procenjuju da voda može da odvodi toplotu čak 4000 puta efektivnije od vazdušnog hlađenja.