logo
Marko

VTX3D Radeon HD 6950 2GB GDDR5 VX6950 2GBD5-2DH

29.05.2011. @ 20:28   #Komentar #Grafička karta #VTX3D

Znaci ova graficka kartica,moze zadovoljiti apetit svakog gamera,pogotovo kada se overklokuje na 900/1400,kao u mom slucaju.Znaci,sve sto zazelite ona moze da podrzi. RESPECT !

10 komentara

vlado nk
04.10.2011. @ 11:28 #2536d73e

Bravo za proizvodjaca,da li se otkljucava u 6970?Hvala +:snaga,2 GB DDR 5!

neso
24.10.2011. @ 19:35 #ba1a55ec

Nazalost ne moze nema switch bios, ali je bruka dobra karta. Ja imam Sapphire 6950 2gb ddr5 i ova je brza ( testirao sam je), ali Sapphire ima dual bios i switch bios i moze da se otkljuca u 6790! Ovo je u stvari powercolor kartica odnosno brand TUL korporacije kojoj pripada i powercolor tako da je to potpuno isto (razlika u boji kulera)! +:Sjajna -:nema dual bios

Punisher13
31.10.2011. @ 08:02 #534d57f5

Купио сам картицу у Vip hous, била је 22 700 динара и могу да кажеш да одлично улази у коштац са Crysis 1920x1080 , ULTRA HIGH, 16xAnisotropic Filter и 8xAnti-Aliasing. CoD Black Ops и Battlefield 2 Bad Company раде на најачим подешавањима и 8хАА преко 70 фрејма. S.T.A.L.K.E.R. Call of Priryat са STALKER CoP COMPLETE изменом ради преко 35 сличица.Метро 2033 ради на DX11 са DOF(дубина поља) и Teselation i најачим подешавањима на преко 30 сличица у секунд.Тај DOF на DX11 у Метроу једностално једе малу децу. Када се искључи а све остало на најјаче ради преко 60 слика. GTA IV ради одлично , картици треба неки клок са 4хАА преко АМД Католиста. Тестирао сам је са overclock-o, са 800 MHz na 850 MHz и ту престаје свака даља захтевност било које PC игре :)) . Са тим откључавањем сам 2 сата играо Метро и сат времена Crysis . Картица је попела температуру на 72-76 С . Што се тиче саме картице за игре је врх леденог брега, али требаће Вам две овакве уколико желите да GTA IV играте са екстреминим графичким дометима као што раде ликови на YouTube. Они имају или 2х6950(2х22000-30.000 дин.), 2х6970(270-350 евра) или 2х6990(2х550-610 евра). Знам да сте и на то помислили ;) Сада мене занима да ми неко сада каже које хлађење да купим и кућиште(имам оно најобичније црно од 2000 дин) за CPU и GPU , и да спласне тих 70 C na неку бешумну или испод 50 С ? И да мој Аthon X4 620 sa 2.6 GHz појачам на 3,25 GHz , да може компујер 15 дана радити без гашењa.

Vitez_Koja
21.11.2011. @ 00:38 #ef179d67

Wow kako radi Skyrim i Battlefield 3 na ovog kartici , cudo jedno ! +:Skyrim radi na svim detaljima -:nista posebno

Vlada
09.12.2011. @ 19:44 #8eb52a3e

Nije istina da nema switch bios... na netu mogu da se nadju slike gde se tacno ovaj switch nalazi. Ja sam za sada samo otkljucao sve shadere... Kartica gura zahtevne procese bez problema... Switch omogucava da se podigne sistem u slucaju loseg flesovanja kartice... +:stabilna kartica, radi lepo i bez overklokinga -:mnogo se greje, cena

Marko
31.01.2012. @ 10:42 #5f77f585

Koja je razlika izmedju ove i iste samo 1GB??? Da li ima neki dobar kuler koji bi je utisao i smanjio temperaturu???

Lc gost
15.05.2012. @ 21:07 #6e8e4c2f

nije osetna razlika ali za vece monitora od 24'' odnosno igranje na tv treba 2gb i ako zelis da igras gta 4 na max treba vise od 1gb tako da ce vremenom postati standard 2gb kao sto je bilo 256mb 512mb pa 1gb sad vec su izasle sa 3gb..... toj prici nema kraja

skijeti
15.06.2012. @ 12:32 #087ba863

Lc gost sve i da igras na 1500" monitoru ako je rezolucija tog monitora manja od FullHD rezolucije nece ti biti potrebno 2 gb memorije! Znaci, velicina monitora ne predstavlja standard graficke zahtevnosti vec to cini rezolucija. +:Odlicna

Milos
11.02.2013. @ 22:10 #f99db563

Da li ova graficka moze da se otkljuca na 6970? Da se odradi mod,..da radi isto kao 6970?

elvedin
15.04.2015. @ 03:12 #d1a516a8

dali ima neko orginal bios od ove kartice da mi posalje na mail adresu na elvedinelvo@hotmail.com

© 2026 CEDENS COMPANY d.o.o.
coded with by Kalinić Milan